Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to także dzień odpustu parafialnego. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marka Tomulczuka SAC, który głosi Słowo Boże. Zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 11.00 i po niej na procesję eucharystyczną wokół naszego Sanktuarium.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w Sanktuarium o godzinie 16.30 z wyjątkiem środy. W tym dniu litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać w czasie Komunii św. na Mszy.
  5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej rozpoczniemy Mszą św. w czwartek o godz. 17.00, po Mszy św. zapraszamy na procesją różańcową wokół Sanktuarium.
  6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy także święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
  8. Zapraszamy na kolejną sesję Szkoły Maryi w dniach 14 – 16 czerwca. Szkoła rozpoczyna się Mszą św. 14 czerwca o godz. 17.00, a zakończy się w niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i relacje z Bogiem. W czasie trwania Szkoły jest także możliwość spotkania się na rozmowę z kapłanem.
  9. Jako dar ołtarza młodzież naszej parafii, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania zakupiła nowe dzwonki. Bardzo dziękuję za ten dar. Bóg zapłać.
  10. Dziękowałem wszystkim naszym parafianom za przygotowanie Majówki, która odbyła się 31 maja. Dziękuję teraz w naszej wspólnocie parafialnej wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować Majówkę, naszym parafiankom za przygotowanie ciast. Bardzo dziękujemy za waszą pomoc i otwartość. Bóg zapłać.
  11. W sobotę, 15 czerwca ze względu na ślub, nabożeństwo czerwcowe odśpiewamy w czasie Komunii św. na Mszy św. o godz. 17.00.
  • 10. VI. – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11. VI. – św. Barnaba, uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14. VI. – bł. Michał Kozal, wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.