Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Prowincji Chrystusa Króla Księży i Braci Pallotynów. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
  2. Zwyczajem lat poprzednich od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane w naszej parafii świece Caritas na stoły wigilijne. Za małe świece składamy ofiarę 10 zł., za piramidę, kulę i złoty walec 20 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Po wigilii możemy zapalić je na grobach naszych bliskich.
  3. W pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać w zakrystii.
  4. Do czwartku codziennie modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. O godz. 16.30 odmawiamy za nich różaniec, w środę po Mszy św. O godz. 17.00 polecamy ich Bożemu Miłosierdziu we Mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Niedzielę Seminaryjną. Będziemy gościć diakona Karola Piłacika SAC wraz z klerykami. Po Mszach św. będą zbierać ofiary na nasze Seminarium w Ołtarzewie.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź święta w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00. Przed światami, w piątek 22 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy tylko chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Prosimy zgłaszać chorych telefonicznie lub w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca z racji I niedzieli miesiąca.
  8. W sobotę, 2 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  9. W tym tygodniu patronuje nam:
  • czwartek – święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.