Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20.11.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
  2. Witamy w naszej parafii kleryków Michała i Mateusza oraz księdza Marcina Walickiego SAC z WSD w Ołtarzewie. Po Mszach św. klerycy rozprowadzają kalendarze na 2023 rok i zbierają ofiary na seminarium.
  3. Zwyczajem lat poprzednich od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane w naszej parafii świece Caritas na stoły wigilijne. Za małe świece składamy ofiarę 10 zł., za piramidę, kulę i złoty walec 20 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Po wigilii możemy zapalić je na grobach naszych bliskich.
  4. W pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać w zakrystii.
  5. Codziennie modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. O godz. 16.30 odmawiamy za nich różaniec, w środę po Mszy św. O godz. 17.00 polecamy ich Bożemu Miłosierdziu we Mszy św.
  6. Wypominki i Msza św. w Wąsoszy w piątek o godz. 15.30.
  7. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 15.00.
  • wtorek – Święta Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • czwartek – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.