Uroczystość Matki Bożej Różańcowej

7 października 2016 r. w naszym Sanktuarium obchodziliśmy uroczystość odpustową Matki Bożej Różańcowej. Dla chrześcijan to także wyraz wdzięczności dla Najświętszej Bożej Rodzicielki za opiekę nad nimi za pośrednictwem modlitwy różańcowej. Mszy Świętej przewodniczył kustosz Sanktuarium, Ks. Aleksander Orzech SAC, który wygłosił Słowo Boże i przewodniczył procesji różańcowej. W homilii nawiązał do odnowienia i pogłębienia modlitwy różańcowej. Dał do zrozumienia, że z pewnością nie jest to łatwa modlitwa, zwłaszcza dla współczesnego człowieka, ciągle zabieganego i niespokojnego. Jednak modlitwa ta wydaje się być skutecznym środkiem ratowania współczesnego świata i samego człowieka.

Na koniec Eucharystii ks. proboszcz podziękował wszystkim pielgrzymom tak licznie przybyłym na dzisiejszą uroczystość.

Po błogosławieństwie kończącym Eucharystię odbyła się procesja różańcowa oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zgromadzeni mogli odebrać świece symbolizujące Matkę Bożą.

===> Zdjęcia