Z ŻYCIA PARAFII: 4 lipca 2019

Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wychowawczyni – 02.07.2019

2 lipca 2019 r. obchodziliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętej, której przewodniczył  Ks. Sławomir Grochalak SAC – proboszcz parafii, wszystkie dzieci i mamy oczekujące potomstwa zostały zawierzone uroczystym aktem opiece Matki Bożej Wychowawczyni.

Zgromadziliśmy się przy Matce Bożej Wychowawczyni, aby wraz z Nią podążać za Jezusem Chrystusem, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.

Ona prowadzi nas do swojego Syna i mówi:

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.

To Ona nas wychowuje, uczy wiary, nadziei i miłości. Każdy, kto tutaj przychodzi wita Cię Matko słowami:

Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Maryjo, Dziewico i Matko.

Prosimy daj nam Jezusa, do Niego nas prowadź i wychowuj nas.  Ty, któraś wniosła w dom św. Elżbiety pokój i radość. Ty, któraś była oparciem dla Apostołów w ich dniach próby.  Matko nasza Najczulsza, naucz nas żyć po chrześcijańsku. Bądź naszą Orędowniczką u swego Syna.

Matka, która wszystko rozumie.

Sercem ogarnia każdego z nas.

Matka, zobaczyć dobro w nas umie.

Ona jest z nami w każdy czas.

Więc cieszmy się Jej obecnością wśród nas, z tego, że mamy Maryję na co dzień.

Zawierzmy Jej dziś wszystkie dzieci, mamy oczekujące narodzin dziecka i nas samych.

===> Zdjęcia