Z ŻYCIA PARAFII: 13 sierpnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15.08.2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Polski polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  3. Przed nami 22. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy 4 września na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył J.E. ks. bp. Ordynariusz Marek Solarczyk.
  • we wtorek, 17 sierpnia – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;
  • w piątek, 20 sierpnia – św. Bernard, opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;
  • w sobotę, 21 sierpnia – św. Pius X, papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.