Z ŻYCIA PARAFII: 13 kwietnia 2019

Wielkopostny Dzień Skupienia Leśników

13 kwietnia 2019 r. przeżywaliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni po raz 20 Wielkopostny Dzień Skupienia Leśników. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich uczestników, następnie wszyscy wyruszyli na Drogę Krzyżową w lesie leśnictwa Mokra. Po godzinie 14 uczestnicy wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. prof. Daniela Swenda. Nie mogło zabraknąć także czasu na pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. O godz. 16 wszyscy zebrali się na uroczystej Mszy św. celebrowanej przez Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Biskupa Diecezji Radomskiej. Mszę św. koncelebrowali także księża goście – z duszpasterstwa Leśników. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy Dnia Skupienia udali się na posiłek do Domu Rekolekcyjnego. Organizatorem Dni Skupienia Leśników była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Nadleśnictwo Stąporków. W Wielkopostnym Dniu Skupienia uczestniczyło ponad 180 osób.

===> Zdjęcia