Z ŻYCIA PARAFII: 6 listopada 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 32 Niedziela Zwykła, 7.11.2021 r.

1. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 odmawiamy różaniec za bliskich nam zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. Za zmarłych także odprawiamy cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00.
  3. W Wąsoszy Msza św. z wypominkami w piątki o godz. 15.30.
  4. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  7. W czwartek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Będziemy modlić się za poległych w obronie naszej Ojczyzny w czasie różańca i Mszy św. o godz. 17.00. Naszą modlitwą obejmiemy także naszą Ojczyznę.
  8. Pamiętajmy, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
  • w środę – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;
  • w czwartek – św. Marcin z Tours, biskup, żołnierz rzymski;
  • w piątek – św. Jozafat, biskup i męczennik;
  • w sobotę – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.